نکات ضروری در مورد هاست و دامین نکات ضروری در مورد هاست و دامین

نکات ضروری در مورد هاست و دامین

Tuesday, 28 July 2020 15:06
Rate this item
(1 Vote)

قبل از این که یک وب سایت یا فروشگاه اینترنتی (که آن هم نوعی وب سایت می باشد) داشته باشید، حتما باید با دو مفهوم به نام های هاست و دامین یا دامنه آشنا باشید.

دامین به چه معناست؟

به بیانی ساده به شناسه یک وب سایت در اینترنت دامین می گویند. به عنوان مثال شناسه google.com یک دامین می باشد. به قسمت انتهایی دامین که بعد از نقطه قرار می گیرد، پسوند دامین گفته می شود. مثلا :‌ yahoo.com پسوندش دات کام بوده و mci.ir دارای پسوند آی آر می باشد. از جمله رایج ترین پسوند ها در ایران می توان به .ir و .com اشاره نمود.
دامین به خودی خود مهم نیست که چه باشد و افراد هر شناسه که مورد علاقه خود می باشد را به شرطی که کسی قبلا از آن استفاده نکرده باشد می توانند برای سایت خود انتخاب کنند. اما این طور نیست که انتخاب آن بی اهمیت باشد. افراد حرفه ای دامین را با دقت انتخاب می نمایند. یعنی طوری آن را انتخاب می کنند که تا حد امکان کوتاه و مرتبط با حیطه فعالیتشان باشد تا در ذهن مخاطب بماند. البته این مسئله تنها ملاحظه انتخاب دامین نبوده ولی مهمترین آن به حساب می آید.

نحوه گرفتن دامین

بهتر است این کار را از طریق کارگزاری های ثبت دامنه انجام بدهید. شرکت های زیادی این کار را انجام می دهند ولی توصیه میکنیم حتما یک شرکت خوشنام و با سابقه رو انتخاب نمایید.

نکته مهم در مورد ثبت دامنه .ir

برای این که مالکیت قانونی دامنه به نام خودتان باشد، حتما ابتدا در سایت ایرنیک ثبت نام کنید.

آیا ثبت دامین دائمی است؟

خیر. ثبت دامین از یک الی ده سال می باشد. بعد از آن باید دوباره با پرداخت هزینه به کارگزاری آن را تمدید نمایید.

اگر دامین منقضی شد چکار کنیم؟

تا دو ماه فرصت دارید که دوباره آن را تمدید نمایید. بعد از این مدت ثبت آن برای دیگران امکان پذیر بوده و امکان دارد شخص دیگری آن دامنه را ثبت نماید.

هاست چیست؟

به فضایی که وب سایت یا فروشگاه اینترنتی شما در آن ذخیره می شود، هاست می گویند. این سرویس را هم مانند دامین باید از طریق یک کارگزار معتبر تهیه کنید.

مدت زمان اعتبار هاست چقدر است؟

مثل دامین اعتبار هاست هم زمانی می باشد. به طور معمول هاست را یک ساله تهیه می نمایند.

خصوصیات یک هاست خوب

علاوه بر این که یک هاست خوب باید از پشتیبانی و خدمات خوبی برخوردار باشد، کیفیت سرویس هاستینگ دو تاثیر مهم بر روی سایت شما خواهد داشت:

  1. سرعت لود (بالا آمدن) سایت
  2. امنیت سایت

تفاوت در انتخاب هاست و دامین

دامین چون تنها یک اسم می باشد، از نظر کیفی خوب و بد نداشته و برای ثبت آن تقریبا همه جا هزینه مشابهی را دریافت می کنند. اما هاست خوب با هاست بد تفاوت قیمتی خیلی زیادی می تواند داشته باشد. یادتان باشد هزینه کردن برای گرفتن هاست با کیفیت یکی از مهمترین سرمایه گذاری ها برای کسب و کار اینترنتی شما می باشد و خصوصا اگر بخواهید سایتتان را برای موتورهای جستجو مانند گوگل بهینه نمایید و یا به عبارتی سئو کنید. اهمیت این موضوع بیشتر هم می شود چرا که تاثیر مستقیم بر روی سرعت سایت خواهد داشت.

Read 2979 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Pay

RESPONSIVE WEBDESIGN

We'll create your (mobile friendly) web design. Our in Royalmedia take care of all the technical stuff so we have complete control.

VIEW OUR WEB DESIGN PORTFOLIO

GRAPHIC DESIGN

Your brand is king. Work with us to grow your business beyond the screen, sharing every success along the way.Royalmedia can draw on a rich vein of knowledge and experience.

VIEW OUR GRAPHIC DESIGN PORTFOLIO

FULL-SERVICE AGENCY

we are will ensure your project is in good hands. Wowing you with our incredible creations is what we’re all about. We strive to form long lasting relationships

MORE ABOUT ROYALMEDIA