نقش سئو در طراحی وب سایت

نقش سئو در طراحی وب سایت نقش سئو در طراحی وب سایت

درادامه به بررسی نقش سئو در طراحی وب سایت میپردازیم.

در بازار رقابتی امروز، حضور آنلاین در اینترنت، برای شرکت ها بسیار پر اهمیت میباشد. مردم درباره هر موضوعی جستجوی آنلاین انجام میدهند. تحقیقات نشان میدهد که کاربران، قبل از خریدشان حداقل یک جستجو انجام میدهند. از این رو ، برای یک شرکت داشتن وب سایتی که به بصورت موثر در گوگل دیده شود بسیار مهم است. این روزها وب سایت به ویترین شرکت ها تبدیل شده و در تصمیم گیری جهت خرید مخاطبین کاملا" موثر میباشد. اما فقط داشتن یک وب سایت کافی نیست بلکه حضور در تتایج جستجو در زمانی که مخاطبین کلمات مرتبط را جستجو می کنند حائز اهمیت میباشد. اکثر مخاطبین اسم وب سایت را جستجو نمیکنند. بلکه به جای جستجوی اسم وب سایت، آنچه را که نیاز دارند را جستجو میکنند. معمولاً محصول مورد نظر و یا خدماتی که مورد نیاز میباشد مورد جستجو قرار میگیرد. اگر وب سایت در نتایج جستجو نباشد، برای کاربران وجود خارجی نخواهد داشت.

 

سئو و نقش آن در طراحی سایت

سئو و طراحی سایت باید دست به دست با هم حرکت کنند.این روزها بسیاری از طراحان سایت، سئو را با طراحی سایت ترکیب میکنند. اگرچه بسیاری از شرکت ها اهمیت نقشی که سئو در طراحی سایت ایفا میکند را جدی نمیگیرند و در مراحل طراحی سایت سئو را لحاظ نمیکنند. زمانی که سایت شما seo friendly باشد، دریافت ترافیک برای وب سایت شما بسیار راحت تر میشود. بطور مثال، خیلی از تکنولوژی ها سایت های بسیار زیبایی میسازند، اما سئوی خوبی ندارند.
چنانچه در طراحی وب سایت شما از خیلی از این تکنولوژی ها استفاده شده باشد ممکن است شما در حال محدود کردن و یا کند کردن موتور جستجویی باشید که در حال تلاش برای دسترسی به سایت شما و مطالب آن میباشد. اگر یک موتور جستجو توانایی سریع و راحتی در دسترسی به مطلب سایت شما نداشته باشد، سایت شما در نتایج بالا دیده نخواهد شد.
ترکیبات سئو بهترین فعالیت برای وب سایت شما میباشد که حتی از لینک کردن و محتوای صرف سایت فراتر میرود. بهینه سازی سایت با استفاده از تکنولوژی، معماری سایت، هدایت سایت و .... اتفاق می افتد و بدین دلیل است که سئو میتواند نقش حیاتی را در طراحی سایت ایفا کند.
محتوای صفحه نیز جز مهمی از سئو میباشد. قبل از اینکه وب سایت آماده شود، شرکت طراحی سایت باید کلیت موضوع وب سایت را بداند تا بتواند کلمات کلیدی مهمی را که مخاطبین وب سایت در اینترنت جستجو میکنند را آنالیز کند. چنانچه کلمات کلیدی در ابتدای کار به مطالب صفحات طراحی شده اضافه شود، زمان ذخیره خواهد شد زیرا دیگر لازم نیست برای بهینه سازی صفحات طراحی شده تغییرات عمده ای را در صفحه و محتوای آن انجام دهید.
بهینه سازی برونی وب سایت مربوط به لینک های وب سایت میباشد. لینک های بیرونی نقش مهمی را در سئو بازی میکند و در بهبود رتبه بندی تاثیر گذار میباشد. از طرف دیگر لینک های غیرمرتبط تاثیر منفی بسیار زیادی را دارند و مورد خشم موتور های جستجو قرار میگیرند.
سئو به اندازه خود طراحی سایت مهم میباشد. اگر در هنگام طراحی وب سایت تمامی پارامترهای سئو رعایت گردد، از زمان ایجاد صفحه طراحی شده با افزایش رتبه سایت همراه خواهد بود و بازدیدکنندگان راازموتورهای جستجو جذب میکند. اگر سئو از مرحله طراحی سایت در نظر گرفته شود بنابراین نیازی به کمترین هزینه و زمان نیست تا سایت را آنالیز کنیم و متوجه شویم کدام موارد سئو انجام شده و چه مواردی که موتورجستجو پسند باشد باید به سایت اضافه شود.