طراحی وب سایت، فراتر از زیبایی

طراحی وب سایت، فراتر از زیبایی طراحی وب سایت، فراتر از زیبایی

زمانی که واژه طراحی وب سایت را میشنوید، اولین چیزی که به ذهنتان خطور میکند چیست؟ زیبایی ؟ جذابیت؟ رنگ آمیزی طرح؟

این قضیه که مردم به وب سایت به عنوان یک اثر هنری نگاه کنند عمومیت دارد اما در واقع وب سایت به عنوان یک گونه دیجیتالی معرفی خدمات و محصولات مطرح شده است. به هرحال طراحی وب سایت بسیار فراتر از یک طراحی سایت زیبا است. طراحی سایت موثر شامل کارامدی، قابلیتهای وب سایت و ساختار سایت میباشد.

 

در این مقاله به بررسی ساختار طراحی سایت تاثیرگذار میپردازیم

ساختار وب سایت یکی از مهمترین بخش های طراحی سایت میباشد. شما میتوانید از HTML , PHP, CSS یا دیگر گزینه های برنامه نویسی استفاده کنید یا اینکه از برنامه های تولید وب سایت بصورت آماده (CMS)، مانند wordprees یا joomla استفاده نمایید که هرکدام از این گزینه ها دارای جوانب مثبت و منفی خاص خودشان هستند و همچنین تاثیر متفاوتی در رتبه بندی موتور های جستجو به جای میگذارند.

 

کارامد بودن برای موفقیت یک وب سایت بسیار مهم است

کارامد بودن یک وب سایت بستگی به این دارد که یک تازه وارد به آسانی بتواند از راهنمایی سایت بهره مند شود و به راحتی آنچه را میخواهد پیدا کند و در صورت نیاز با وب سایت تعامل داشته باشد. آیا بازدیدکنندگان سایت شما به راحتی راهنمایی میشوند؟ آیا آنها میتوانند به راحتی از یک صفحه به صفحات دیگر بروند و یا به صفحه اولیه بازگردند. یک شرکت طراحی وب سایت باید قادر باشد نقشه و ساختار سایت را به نحوی ایجاد کند که سایت شما به آسانی موتور های جستجو گر را به عنوان بازدید کننده همانند یک انسان راهنمایی کند.

 

قابلیت خواندن راحت وب سایت

قابلیت راحت خواندن یکی دیگر از عناصر طراحی وب سایت میباشد، بعضی از صاحبان وب سایت نمیدانند خطوط سیاه در پس زمینه سفید بهترین انتخاب برای راحت خواندن محسوب میشود. همیشه یک متن تیره را در پس زمینه روشن استفاده کنید کارکرد وب سایت در واقع کلید اصلی تاثیر طراحی وب سایت میباشد.

  • عملکرد وب سایت شما برای تعامل با کاربر باید آسان باشد
  • عملکرد یک وب سایت می تواند شامل موارد زیر باشد
  • پیوندها شکسته یا نادرست نباشد.
  • مطمئن شوید محتوای قابل دانلود شدن سایتتان به آسانی قابل دسترسی میباشد.
  • یک جستجوی خوب به بازدید کننده اجازه میدهد که در مدت زمان کم به محتوا دسترسی یابد.